Google
 
Web malarstwo.awardspace.info

Defregger, Franz von

( 1835 - 1921 )

zobacz obrazy >>>

Defregger, Franz von
Franz von Defregger - autoportret
Malarz niemiecki, urodzony 30.04. 1835 w Stronach, Tyrol. Pochodził z bogatej ziemiańskiej. Jego ojciec, Michael Defregger, był bogatym rolnikiem, zaś matka, Maria Fercher, córką włościanina.

Już od najmłodszych lat Defregger wykazywał zdolności artystyczne. Po śmierci ojca Franz wyjechał do Innsbrucku w celu nauki w studiu rzeźbiarza Stolz’a. Tam właśnie Franz ukazał światu swój wyjątkowy talent. Umożliwiło mu to również poznanie malarza historycznego, Piloty’ego, w Monachium w roku 1860.
To właśnie dzięki temu starszemu i bardziej doświadczonemu malarzowi Defregger zdecydował się uczęszczać do klasy sztuki i rzemiosła Hermanna Dycka. Już jesienią 1861 roku malarz przeniósł się jednak do akademii, do klasy H. Anschuetz’a. Następnie drogi nauki zawiodły Franza w 1863 roku do Paryża.

Po studiach w Monachium i Paryżu kształcił się w pracowni K.T. von Piloty'ego w Monachium. Poznał tam H. Makarta i G. Maxa.
Już pierwsze obrazy, wystawione po 1865, przyniosły mu dużą popularność.

W 1878 został mianowany profesorem Akademii w Monachium.

Zmarł 12.01. 1921 w wieku 86 lat w Monachium.

Głównym tematem prac Defreggera są sceny z życia wieśniaków tyrolskich, namalowane realistycznie z wielką dbałością o wierne odwzorowywanie detalu. Obrazy te cieszą się do dziś wzięciem u kolekcjonerów. Malował także sceny z tyrolskich walk o niepodległość.

do góry
Do Tańca
Do Tańca
Emma (Córka Artysty) - ok1885
Emma (Córka Artysty) - ok1885
Kowal
Kowal
Kukiełka
Kukiełka
List
List
Matczyne Szczęście
Matczyne Szczęście
Mężczyzna z Fajką
Mężczyzna z Fajką
Młody Wieśniak
Młody Wieśniak
Młodzieniec w Tyrolskim Ubraniu
Młodzieniec w Tyrolskim Ubraniu
Więcej obrazów