Google
 
Web malarstwo.awardspace.info

Achenbach, Oswald

( 1827 - 1905 )

zobacz obrazy >>>

Achenbach Oswald
Oswald Achenbach -
portret
Urodzony 2.02.1827 w Düsseldorfie pejzażysta niemiecki. Brat Andreasa Achenbacha. Studiował w Akademii w Düsseldorfie, a także u swego brata. Przez znaczną część życia podróżował po Europie. W 1850 roku przybył po raz pierwszy do Rzymu i poznał tam Arnolda Böcklinai Heinricha Drebera. Później wielokrotnie powracał do Włoch, odwiedził m.in. Neapol, Weronę, Wenecję, Padwę, szczególnie jednak upodobał sobie Kampanię.

Wiele prac artysta malował bezpośrednio podczas podróży. Wykorzystywał również możliwości rozpowszechnionej już w końcu XIX wieku fotografii, nie sposób więc wykluczyć, iż niektóre obrazy powstał w pracowni artysty w Düsseldorfie i są reminiscencją jednego z wcześniejszych podróży.
Zmarł 1.02. 1905 r. w rodzinnym Düsseldorfie.

Malował romantyczne włoskie krajobrazy np. Scena w parku włoskim. Do jego najwyżej cenionych dzieł należą małe obrazy charakteryzujące się lekkimi, pełnymi wirtuozerii pociągnięciami pędzla. Oswald Achenbach przeszedł do historii malarstwa jako wybitny kolorysta, wprowadzający skomplikowane efekty światła i interesujące rozwiązania perspektywiczne.
Achenbachowska wizja natury, oscylująca między romantyzmem a realizmem, ujawniającym się w podejściu do detalu, nawiązuje do twórczości Johanna Wilhelma Schirmera i Carla Blechena, którego sztuka dotarła z Berlina do środowiska akademii düsseldorfskiej za pośrednictwem Carla Friedricha Lessinga.

do góry
A Mountainous Landscape - kolekcja prywatna
A Mountainous Landscape
Blick auf Florenz - 1898 - Dusseldorf
Blick auf Florenz - 1898
Blick über den Golf von Neapel - 1883
Blick über den Golf von Neapel - 1883
Das Castello Aragonese auf Ischia
Das Castello Aragonese auf Ischia
Einfahrt zur Grotte - 1881
Einfahrt zur Grotte - 1881
Fishermen with the Bay of Naples and Vesuvius beyond - 1877 - kolekcja prywatna
Fishermen with the Bay of Naples and Vesuvius beyond - 1877
Golf von Neapel - 1885
Golf von Neapel - 1885
Im Park der Villa Torlonia - 1882
Im Park der Villa Torlonia - 1882
Kasperltheater am Strand von Neapel
Kasperltheater am Strand von Neapel
Więcej obrazów